Działka budowlana

SKU: BUD1119S Kategoria:

Opis

Ile obecnie kosztuje działka budowlana na obrzeżach miasta?

Coraz więcej ludzi ma dosyć życia wśród betonowych blokowisk i poszukuje alternatywy w formie przytulnego domu na obrzeżach miasta. Nowoczesne budownictwo proponuje nam coraz atrakcyjniejsze ceny, dzięki czemu, budowa domu jest bardzo opłacalną inwestycją. Problemem może się jednak okazać odpowiednia działka budowlana.

Działki budowlane są coraz droższe

Popyt dyktuje podaż. Stara zasada rynku idealnie sprawdza się w przypadku działek budowlanych. Obrzeża dużych miast coraz częściej są gospodarowane przez deweloperów tworzących nowe osiedla. To sprawia, że działki w bliskim sąsiedztwie miasta są warte niemałą fortunę. Wcale nie lepiej jest w przypadku miejscowości położonych w obrębie kilku, kilkunastu kilometrów. Działka budowlana na obrzeżu może obecnie kosztować ponad 200 tysięcy złotych. Zbyt niska cena powinna od razu wzbudzić nasze obawy i skierować nas do wydziału planistyki, aby zapoznać się z planami zagospodarowania.

Działa budowlana droższa od domku?

Niestety jest to coraz częstsza sytuacja. Najlepiej widać to na przykładzie Warszawy. Działka w spokojnej i urokliwej okolicy to koszt kilkuset tysięcy złotych. Najbardziej łakome kąski są warte grubo ponad milion. Jeszcze dziesięć lat temu, ceny były nawet kilkukrotnie niższe. Oczywiście za jakiś czas boom na rynku nieruchomości się skończy, a ceny pójdą w dół. Jedno jest jednak pewne – działka budowlana w dobrej okolicy nie straci dużo na wartości.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Działka budowlana”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.