Zalety i aspekty instalacji fotowoltaicznych

Kategoria:

Opis

Instalacje fotowoltaiczne generują prąd, jaki ma większą częstotliwość aniżeli ten pochodzący z sieci publicznej. Stąd też zawsze w pierwszej kolejności wyczerpuje się prąd pochodzący z instalacji, a później stosuje się dopiero prąd z sieci. Zdarza się jednak, że pojawia się nadwyżka prądu, jaki jest niewykorzystywany. To naturalnie dzięki użytkowaniu wyjątkowych liczników dwukierunkowych wolno z powodzeniem przesłać taką nadwyżkę do sieci publicznej.

Polska ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) mówi klarownie, iż nie ma w takim wypadku konieczności posiadania własnej aktywności. I tutaj pojawia się pojęcie: prosument czyli podmiot, który jest równocześnie producentem energii (fotowoltaicznej) jak oraz jej konsumentem – więcej na witrynie instalacje fotowoltaiczne Kraków. W sytuacji, kiedy przeznaczony prąd jest niewystarczający można pobierać go z sieci publicznej.

Systemy fotowoltaiczne on-grid nie potrzebują wykorzystywania specjalistycznych akumulatorów, a to oddziałuje na obniżenie wydatków montażu. Instalacje fotowoltaiczne sieciowe to interesujące rozwiązanie, które zezwala oszczędzić wiele pieniędzy. Prócz dyspozycji przesyłania nadmiaru prądu do sieci ustawa o OZE wspomina także o systemie opustów dla instalacji prosumenckich (net-metering). W praktyce oznacza to, że posiadacz mikroinstalacji ma możliwość przesłania nadwyżki energii do sieci i odebrania jej w ciągu jednego roku.

Prosument może zatem wyprodukować energię w dowolnym momencie, a także odebrać ją kiedykolwiek zechce. Profesjonalnie nazywa się to bilansowaniem jednorocznym energii. Jest to nic innego jak kalkulowanie różnic pomiędzy prądem wprowadzonym do sieci, a zużytym w ciągu roku. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu można uniezależnić się w pełni od wzrostu cen za energię elektryczną. Poza tym instalacja fotowoltaiczna ma okazję posiadać również specjalny licznik, który zezwala analizować wykresy wyczerpywania energii.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Zalety i aspekty instalacji fotowoltaicznych”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *