Akcesoria oraz środki do pielęgnacji sierści psa

Kategoria:

Opis

Kąpiel psa jest jednym z niezbędnych detalów jego codziennej pielęgnacji. Rzecz jasna częstotliwość kąpania zależy od rasy pieska, od faktu, jaką charakteryzuje się on szatą, i jakiej długości ma sierść. Jeżeli kąpiemy psa musimy też pamiętać o tym, aby w tym celu stosować tylko kosmetyki, jakie są przeznaczone dla pielęgnacji psa, albowiem zwierzęta mają absolutnie inną fizjologię aniżeli człowiek.

Dzisiaj na rynku kosmetycznym mamy do wyboru niezmiernie szeroki oraz bogaty wybór szamponów, jakie przeznaczone są dla pielęgnacji psów. Dzieje się tak, skutkiem tego, iż szampony dla psów wytwarzane są zarówno w kraju, jak importowane. Dziś dużo świetnych korporacji produkuje szampony dla psów, wobec tego również w wielu przypadkach, zwłaszcza, kiedy są one komfortowe są także niesłychanie drogie – wypróbuj ofertę na akcesoria dla psa sklep.

Rzecz jasna, szampony dla psów wolno kupić również bardziej ekonomiczne i wówczas jest to wydatek około trzydziestu złotych. Ważny jest jednak fakt, aby szampon dla pieska oprócz detergentów myjących zawierał w swoim składzie też składniki o charakterze pielęgnującym. Dzisiaj do wyboru mamy szampony dla psów z domieszką olejków, takich jak na przykład: olejek migdałowy, kokosowy, czy także olejek z drzewa herbacianego. Prócz tego należałoby również dostosować szampon do typu sierści, skutkiem tego jeżeli mamy na przykład pieska z szorstką sierścią, warto wybrać szampony, jakie nie zmiękczają sierści.

Na dodatek dla psów z dłuższą sierścią warto zakupić odżywki, jakie zapobiegają plątaniu się włosów, a tym samym powodują, że daje się łatwo rozczesać. Kiedy już mamy dobre wyposażenie służące do kąpieli czworonoga, wtedy możemy kąpać go nawet, co tydzień? Najpierw w wannie należy rozłożyć matę antypoślizgową, by pies nie ślizgał się po niej, i przygotować ręczniki do jego osuszenia. Cała kąpiel przebiega w dwóch fazach. W pierwszej fazie zmywamy z sierści piasek, brud oraz tłuszcz, zaś druga faza scalona jest z wykonywaniem masażu, podczas którego sierść zostaje niezwykle głęboko oczyszczona. W chwili, kiedy spłukujemy z psiej sierści szampon pamiętajmy, żeby nie zalać czworonogowi uszu i nosa.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Akcesoria oraz środki do pielęgnacji sierści psa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.