W jaki sposób winna działać recepcja hotelowa?

Kategoria:

Opis

Bezpieczeństwo w hotelu zależy od zagrożeń wewnętrznych oraz zewnętrznych jak również od stanu nałożenie na hotel przeróżnych zabezpieczeń. Szczególnie uciążliwe i częste przewinienia mające miejsce w hotelach to kradzieże mienia gości czy też wyposażenia hotelu, pijaństwo, awantury lub ewentualnie nawet porachunki grup przestępczych. Przestępstwa są w stanie być popełniane przez osoby z zewnątrz jednakowoż też oraz poprzez gości. Na domiar tego zakład hotelarski jak każdy inny obiekt narażony jest na pożary powodzie oraz inne tego rodzaju kataklizmy. Wynika z tego, że hotel musi posiadać odpowiedni system przeciw pożarowy oraz drożną sieć ewakuacyjną. Koronną sprawą jest posiadanie w hotelu ochrony, na wypadek kradzieży lub ewentualnie zamieszek, w celu błyskawicznej interwencji.

Recepcja jest podstawą oraz wizytówką każdego hotelu. Ma być usytuowana w zauważalnym miejscu i zajmować naczelne miejsce na holu parterowym. Na ladzie recepcyjnej powinien panować ład oraz porządek i nienaganna czystość, bez plam oraz kurzu. Na ladzie znajduje się jedynie długopis z podkładką do pisania, bukiety bądź stroiki profesjonalne do okazji. Poza tym wszystkie gazety, ulotki oraz broszury informacyjne powinny znajdować się w obrębie recepcji na wyjątkowych do tego celu stelażach – dzisiaj przyzwoiciej zainwestować w https://nfhotel.pl/strony-www. Ważne jest by w zasięgu wzroku, przy recepcji znajdował się także zegar, ma prawo być z rozmaitymi strefami czasowymi, kalendarz, cennik oraz tabela kursu walut, czas trwania doby hotelowej i inne ewentualne prośby kierowane do gości.

Pracobiorca recepcji powinien wyglądać schludnie oraz elegancko. Jeśli zakład hotelarski takowe posiada, ubrany jest w uniform hotelowy. Na lewym boku klatki piersiowej widnieje zawsze plakietka z imieniem i nazwiskiem. Recepcja jest czynna oraz dostępna dla gościa przez pełną dobę, zmiany dyżurów w recepcji nie powinny być w żaden sposób odczuwalne dla gościa. W recepcji zawsze przebywa jeden zatrudniony, recepcja nie ma prawo stać pusta, jeżeli na dyżurze jest dwóch robotników, mile zauważane jest żeby każdy z nich znał inny język obcy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W jaki sposób winna działać recepcja hotelowa?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *