Jak żyje się na Śląsku?

Kategoria:

Opis

W dowolnym mieście ludzie powinni pracować. Muszą zarabiać, żeby posiadać pieniądze. W każdym mieście tworzone są różnorodne miejsca pracy. W pewnych momentach miejsc tych jest więcej, w pewnych sytuacjach mniej. Zależy to od miasta – jego wielkości, specyfiki, położenia. W Rudzie Śląskiej większość ludzi – aż 70% funkcjonuje w przemyśle. Pozostali pracują w handlu, edukacji, budownictwie, transporcie czy w ochronie zdrowia. W pewnych sytuacjach bardzo trudno jest rozwijać się w wyedukowanym zawodzie. Nie ma na to szansy. Bywa, iż trzeba dojeżdżać do przylegających miast – takich jak choćby Katowice, jakie są większe od Rudy.

W Katowicach jest w związku z tym o wiele więcej miejsc pracy. Nie trzeba przeprowadzać się. Można najzwyczajniej w świecie dojeżdżać każdego dnia. Nie jest to wielka odległość, zaledwie kilkanaście kilometrów. Dojechać pojazdem jest niezmiernie ciężko. Miasteczka śląskie, jak na przykład siemianowice, położone są nadzwyczaj blisko siebie.

W szeregu przypadków więc korkują się. Czasem przyzwoiciej jest przesiąść się na komunikację miejską – pociągi, tramwaje czy autokary. Bywa, że jest to o dużo poprawniejsze rozwiązanie aniżeli jazda własnym samochodem. Śląsk to obszar, na jakim są nadzwyczaj właściwe drogi. Są one nieustannie naprawiane, budowane, remontowane. Władze miast troszczą się o to, aby ulice były w ściśle mówiąc właściwym stanie.

Ulicami każdego dnia przejeżdżają miliony samochodów. Ludzie jeżdżą do pracy, dzieci do szkoły. Po ulicach jeżdżą ciężkie samochody, które przewożą węgiel. Śląsk to obszar, na którym mieszka nadzwyczaj sporo ludzi. Miasta nie mogą w związku z tym pozwolić sobie na dziury w drogach, na jakiekolwiek ubytki. Takie dziury mogłoby spowodować autentyczną katastrofę. Przez Rudę Śląską wiodą drogi wojewódzkie. Jadąc Rudą na pewno będziemy jechać tak zwaną Drogową Trasą Średnicową. Będzie to wojewódzka droga, jaka wiedzie z Katowic do Rudy Śląskiej. To szybka trasa. Droga jest w rzeczywiście należytym stanie. Jest to trasa wojewódzka – pieniądze na remont czy przebudowę wykładają więc władze województwa śląskiego. Na Śląsku drogi są niezmiernie poprawnie utrzymane. Czasami można stwierdzić, że najodpowiedniej w całym kraju. Co poniektórzy powiadają, że jest to pozostałość po Niemcach.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jak żyje się na Śląsku?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.