Czy wymiana skrzyni biegów jest kłopotliwa?

Kategoria:

Opis

Budowa skrzyni biegów jest dość karkołomna. W jej obudowie możemy odszukać trzy wały: sprzęgłowy, najważniejszy i pośredni. Moc silnika jest przekazywana na wałek sprzęgłowy, jaki przekazuję ją za pośrednictwem kół zębatych na wał pośredni. Na wale pośrednim i kluczowym znajdują się kolejne koła zębate, pasujące za zmianę biegów. Pełny układ musi mieć właściwe smarowanie. Stosuje się do tego trafny olej przekładniowy. W starszych skrzyniach nieraz można było się spotkać z przełożeniem otwartym. Jest to wałek sprzęgłowy połączony z wałkiem kluczowym. Pomiędzy nimi nie zachodzi żadna zmiana szybkości pracy układu. Dużo osób zastanawia się również, czym jest nadbieg. Jest to mechanizm, jaki powoduje, że prędkość wałka głównego jest większa niż sprzęgłowego. Zdarzają się skrzynie, gdzie występuje więcej niż jeden nadbieg.

Są one bardzo korzystne w samochodach, bo umożliwiają długodystansową jazdę bez zmiany biegu i zminimalizowanie spalania samochodu – sprawdź to na https://skrzyniezajac.pl. Ze względu na swoją budowę cały mechanizm waży około 40 kg. Większa część właścicieli aut personalnych po zniszczeniu silnika czy też skrzyni biegów uważa, że pojazd nadaję się wyłącznie na złom. Nie musimy zapominać, że w dzisiejszych czasach oba te części są częściami, jakie możemy zmienić w nieomal dowolnym warsztacie samochodowym. Jeśli zdecydujemy się na osobistą wymianę skrzyni, musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo znaczących szczegółów.

Po pierwsze, gdzie taką skrzynię trzeba kupić. Jeśli posiadamy starszy samochód, nie będzie dla nas dochodowe kupno nowej skrzyni, albowiem jej cena może niewiele się różnić od całego samochodu. W szeregu przypadków w takim razie należałoby rozejrzeć się po okolicznych szrotach, inaczej sklepach z używanymi częściami samochodowymi. Przed wymianą musimy się zabezpieczyć w sporą ilość przeróżnych kluczy nasadowych i oczkowych. Konieczny również może okazać się kanał. W niektórych samochodach wymiana skrzyni biegów bez kanału nie jest możliwa. Na wymianę musimy poświęcić około dwóch dni. Jeżeli posiadamy zręczności równe kompetentnemu mechanikowi, czas ten będzie krótszy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Czy wymiana skrzyni biegów jest kłopotliwa?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.