Rodzaje szkół w Polsce

Rodzaje szkół

Polski system nauczania nie jest skomplikowany na tyle ile mogłoby się wydawać. Wygląda to następująco.

Pierwszym etapem kształcenia szkoła podstawowa, której zakończenie jest równoznaczne z posiadaniem wykształcenia podstawowego. Kolejny poziom to poziom przejściowy. Trwa trzy lata i przygotowuje do podjęcia nauki w szkołach średnich, podnoszących kwalifikacje potrzebne do znalezienia interesującej pracy. Ten typ również jest typem szkoły trzyletniej, chyba że uczeń jest zainteresowany zdobyciem tytułu technika, to musi poświęcić rok dłużej na praktyczną naukę zawodu. Następnym etapem są szkoły wyższe, których pierwszy trzyletni etap daje wielkie możliwości na obecnym rynku pracy. Istnieje możliwość zrobienia tytułu naukowego, lecz są to kolejne lata ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz