Szkoły katolickie XXI wieku

przyjazn

W wielu szkołach katolickich, których coraz więcej powstaje w dwudziestym pierwszym wieku istnieją zasady trochę odmienne od tych, które panują w zwykłych szkołach.

Pierwszą różnicą jest fakt, iż przed lekcjami uczniowie wspólnie się modlą. Dodatkowo raz w miesiącu odbywają się wspólne msze święte, a w ciągu roku ciekawe rekolekcje i inne zajęcia związane z kościołem.

Ponadto uczniowie kwalifikujący się do szkoły są często wybierani nie tylko na podstawie poziomu swojej wiedzy (testu), ale także zaangażowania w życie kościoła, lub innych wspólnot, czy na podstawie osobistych pasji i innych cech wyróżniających daną osobę. Dzięki temu osoby te są indywidualnościami, ale przy tym potrafią się zgrać i tworzą świetne 'paczki przyjaciół', pośród których znajomości ciągną się latami.

10.10.2012. 08:39

Czym jest szkoła katolicka?

Szkoła kościelna charakteryzuje się zupełnie inną strukturą, niż ta którą posiada zwykła placówka. Jest ona kierowana przez władzę kościelną lub osobę prawna, która została uznana przez biskupa do pełnienia tej jakże ciężkiej funkcji. System nauczania obowiązuje identyczny jak w zwykłych publicznych miejscach, gdzie podstawowym zajęciem jest nauka.

Wykładowcy oraz ludzie, którzy nauczając mają świecić dobrym przykładem i postępować prawo. Wszystko opiera się na chrześcijańskich zasadach. Pomiędzy zajęciami odbywają sie modlitwy, często także podczas świąt kościelnych organizowane są wspólne wyjścia na msze święte. W szkole panuje całkowity porządek oraz miła, sympatyczna atmosfera w każdym zakątku.

05.10.2012. 17:19

Rodzaje szkół w Polsce

szkola katolicka

Polski system nauczania nie jest skomplikowany na tyle ile mogłoby się wydawać. Wygląda to następująco.

Pierwszym etapem kształcenia szkoła podstawowa, której zakończenie jest równoznaczne z posiadaniem wykształcenia podstawowego. Kolejny poziom to poziom przejściowy. Trwa trzy lata i przygotowuje do podjęcia nauki w szkołach średnich, podnoszących kwalifikacje potrzebne do znalezienia interesującej pracy. Ten typ również jest typem szkoły trzyletniej, chyba że uczeń jest zainteresowany zdobyciem tytułu technika, to musi poświęcić rok dłużej na praktyczną naukę zawodu. Następnym etapem są szkoły wyższe, których pierwszy trzyletni etap daje wielkie możliwości na obecnym rynku pracy. Istnieje możliwość zrobienia tytułu naukowego, lecz są to kolejne lata ciężkiej pracy.

03.10.2012. 16:17

Categories:

New Articles:

New comments:

  • Brak komentarzy

Polecane

Syndicate:

Inne