Zanim pojedziesz do Gruzji

Kategoria:

Opis

Położona na pograniczu Europy i Azji Gruzja jest przepięknym, mało jeszcze w Polsce znanym krajem. Wakacje w Gruzji mogą być wspaniałą przygodą. Jak przygotować się do wyjazdu?

Miejsca, które warto zobaczyć w Gruzji

Gruzja jest bardzo różnorodnym krajem, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Poznawanie tego kraju warto rozpocząć od stolicy Gruzji, Tbilisi. Jest to jednocześnie największe miasto Gruzji, uważane za najpiękniejsze na całym Zakaukaziu. Miasto zostało zbudowane na brzegach rzeki Kuny. Koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto. Z nową częścią Tbilisi Stare Miasto połączone jest Mostem Pokoju. Most został zbudowany w 2010 roku, zaprojektował go włoski architekt Michel de Lucchi. Most niezbyt spodobał się mieszkańcom Tbilisi, nazywają go Podpaską. Po zmroku most jest podświetlany. Koniecznie też trzeba zwiedzić cerkiew Anczischati oraz sobór Trójcy Świętej. Nad miastem góruje twierdza Narikala. Jej zwiedzanie to obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy Gruzji. Miastem równie chętnie odwiedzanym przez turystów jest także Batumi. Do zabytków, które warto zobaczyć w Batumi należy zbudowany w drugiej połowie XIX wieku meczet. Warto odwiedzić również delfinarium i ogród botaniczny. Batumi jest jednym z najsłynniejszych kurortów. Miasto położone jest nad Morzem Czarnym.

Gruzja i jej Górskie szlaki

Gruzja jest krajem, który zaczyna cieszyć się w Polsce coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się zwiedzać ten kraj na własną rękę, są jednak i tacy, którzy wolą zorganizowane wycieczki do Gruzji. Na pewno miłośnicy pieszych wędrówek, którzy odwiedzą ten kraj nie będą rozczarowani. Gruzja oferuje bowiem niezwykle piękne górskie szlaki. W wysokich górach Kaukazu położona jest miejscowość Mestia. Mestia położona jest na wysokości 1500 m n. p. m. Jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W krajobrazie miasteczka dominują wzniesione w XII wieku obronne wieże. W sąsiedztwie Mestii położony jest lodowiec Chalaadi. Wędrówka pod czoło lodowca jest jedną z atrakcji Mestii.
Gruzja to kraj, który warto odwiedzić. Na turystów czeka mnóstwo atrakcji, przepyszna kuchnia i bardzo mili mieszkańcy. Aby wyruszyć w podróż do Gruzji, nie jest potrzebny paszport.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zanim pojedziesz do Gruzji”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.