Szkoły katolickie XXI wieku

Rodzaje szkół

W wielu szkołach katolickich, których coraz więcej powstaje w dwudziestym pierwszym wieku istnieją zasady trochę odmienne od tych, które panują w zwykłych szkołach.

Pierwszą różnicą jest fakt, iż przed lekcjami uczniowie wspólnie się modlą. Dodatkowo raz w miesiącu odbywają się wspólne msze święte, a w ciągu roku ciekawe rekolekcje i inne zajęcia związane z kościołem.

Ponadto uczniowie kwalifikujący się do szkoły są często wybierani nie tylko na podstawie poziomu swojej wiedzy (testu), ale także zaangażowania w życie kościoła, lub innych wspólnot, czy na podstawie osobistych pasji i innych cech wyróżniających daną osobę. Dzięki temu osoby te są indywidualnościami, ale przy tym potrafią się zgrać i tworzą świetne ‚paczki przyjaciół’, pośród których znajomości ciągną się latami.

Dodaj komentarz