17 sekretów przedłużania rzęs, o których nie każdy technik powie

Kategoria:

Opis

Według statystyk ponad 50% salonów oferujących usługi przedłużania rzęs ma klientkę, która przynajmniej raz w roku ma reakcję alergiczną na klej. Większość kobiet po prostu zapomina o konieczności przetestowania substancji. W efekcie sprawa zostaje wyjaśniona zbyt późno, a sesja musi zostać przełożona. Takich przypadków w salonach jest bardzo dużo.

W barhat.ro uważnie przeczytaliśmy porady techników doświadczonych i już wiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze technika i na co zwrócić uwagę podczas samego zabiegu.

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety z rozszerzeniem genów nie mają problemów zdrowotnych. Istnieje jednak niewielkie ryzyko „zyskania” łysienia trakcji – wypadania rzęs. Może się to zdarzyć, jeśli technik błędnie obliczy objętość podłączonych przewodów.

W salonach kosmetycznych konieczne jest sprawdzenie składu kleju do przedłużania rzęs

W żadnym wypadku nie może zawierać formaldehydu: z powodu formaldehydu może wystąpić zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie, a nawet obrzęk.

Aby sprawdzić technika, zapytaj, czy może umieścić na tobie geny, tak jak Kim Kardashian. Chodzi o to, że tak naprawdę rodzaj przedłużania włosów zależy niestety nie od życzeń klienta, ale od kondycji jego własnych genów. Jeśli rzęsy są krótkie i niezbyt gęste, nie da się nadać im zbyt dużej objętości. Jeśli technik powie Ci, że może nałożyć na Ciebie taki tom (jak u Kim Kardashian), biorąc pod uwagę, że Twoje rzęsy nie są w dobrym stanie, to wiedz, że nie masz do czynienia z odpowiednim technikiem.

Pierwszego dnia po zabiegu nie trzeba brać gorącego prysznica, myć twarzy, chodzić do sauny czy na basen. Jest to konieczne, aby klej miał czas na całkowite wyschnięcie: w zależności od składu utrzymuje się od 12 do 24 godzin. Jeśli woda dostanie się na rzęsy, istnieje ryzyko, że klej przedłużający nie będzie dobrze przylegał.

Farbowanie rzęs tuszem do rzęs nie jest zalecane z jednego prostego powodu: podczas demakijażu można je uszkodzić. W takim przypadku okres noszenia rzęs będzie znacznie krótszy. Jeśli naprawdę chcesz wykonać makijaż, po prostu cieniuj końcówki, nie dotykając szczoteczką u nasady rzęs.

Początkujący technicy lub samoucy często szukają modeli szkoleniowych

Rozszerzenia w tym przypadku są bezpłatne. Ale nie spiesz się, aby się zgodzić: brak doświadczenia i praktyki może prowadzić do tego, co widzisz na poniższym obrazku.

„Poproszono mnie, abym była modelką dla technika, który potrzebował praktyki. Rezultat: sztuczne rzęsy przykleiły się do siebie i przeszkadzały mi, dopóki nie złapałam kilku swoimi”.

Nadanie objętości poprzez dołączenie przedłużania rzęs do każdej naturalnej rzęsy jest niemożliwe: kompetentny mistrz będzie pracował tylko z tymi rzęsami, które są już „dorosłe”. Jeśli włosy wciąż rosną, sztucznych nie można do nich przyczepić.

Po zabiegu stracisz 1-3 przedłużeń każdego dnia i jest to normalne

Po około 2-3 tygodniach połowa objętości zniknie i wtedy można spokojnie udać się na korektę. Należy pamiętać, że rzęsy wypadają nierównomiernie, więc oczy mogą wyglądać nierówno. U niektórych kobiet rzęsy zaczynają wypadać kilka dni po sesji – niestety nie można tego przewidzieć. Przedłużanie rzęs wypadają z naturalnymi i normalnie rzęsy naturalne regenerują się i wypadają kilka dni. Normalnie tego nie zauważamy, ponieważ kiedy naturalna rzęsa wypada jest bardzo mało widoczna, ponieważ jest krótka, cienka i nie odstaje, gdy ma założoną przedłużkę. Zobacz https://urodaizdrowie.pl/najlepsza-odzywke-do-rzes-jak-ja-wybrac/

Nie musisz ich malować przed zabiegiem: nawet cień do powiek i eyeliner mogą wpłynąć na efekt.

Skóra musi być czysta, więc nie ma potrzeby nakładania podkładu, pudru i innych produktów. Ponadto technicy radzą odczekać co najmniej 3 dni, jeśli używasz wodoodpornego tuszu do rzęs i jeden dzień (24 godziny), jeśli używasz zwykłego tuszu do rzęs. Jeśli nosisz soczewki, będą musiały zostać usunięte przed zabiegiem.

Koniecznie sprawdź skład kosmetyków myjących i dekoracyjnych, w tym nawilżających. Często zawierają olejki i serum, które mogą zniszczyć klej, przez co rzęsy nie utrzymają się długo. Innym sposobem sprawdzenia u profesjonalisty jest pytanie, czy możesz użyć lakieru do paznokci do przymocowania rzęs. Z tego powodu możesz chwilowo stracić wzrok, jak to miało miejsce w przypadku amerykańskiego studenta, którego technik używał kleju do paznokci. W rezultacie dziewczyna prawie straciła wzrok na kilka godzin, jej oczy były spuchnięte i ciągle płakała.

Nie zaniedbuj porady specjalisty w zakresie doboru rodzaju rzęs

Doświadczony technik może z łatwością skorygować wady naturalne, jeśli takie istnieją. Jeśli jesteś przyzwyczajony do wodoodpornego tuszu do rzęs, będziesz musiał z niego zrezygnować. W przypadku każdego rodzaju kleju taki tusz do rzęs nie jest polecany, ponieważ jest dość trudny do usunięcia i istnieje ryzyko, że zostanie usunięty wraz z rzęsami.

Oprócz klasycznej techniki jeden-do-jednego (gdy 1 włos jest przyczepiony do rzęsy), istnieje inna metoda znana jako „metoda rosyjska”. W tym drugim przypadku stosuje się i mocuje specjalne rzęsy w postaci 2-6-częściowych wachlarzy. Ta metoda przedłużania jest odpowiednia dla tych, którzy mają wystarczająco mocne rzęsy. Na przykład, jeśli masz 80 genów, to pierwsza technika pozwoli Ci zwiększyć ich liczbę do 160, a druga do 240 i więcej.

Technika „rosyjskiego wolumenu” jest bardzo popularna na Zachodzie. Rzęsy w tym przypadku układają się w prosty wachlarz i według ekspertów można je nosić 2 razy częściej niż te klasyczne.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „17 sekretów przedłużania rzęs, o których nie każdy technik powie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.