Wady i zalety szkoły katolickiej

Wady i zalety

Szkoła kościelna to całkiem inny typ uczelni niż zwykłe, publiczne placówki. Posiada więc pełno atutów, jak i bardzo wiele rzeczy, które nie zachęcają do jej wyboru.

Zaletą jest na pewno miła i przyjazna atmosfera. Nauczyciele świecą przykładem, a ucznia traktują z godnością i pełnym szacunkiem. Dodatkowo nie ma mowy o większych nieporozumieniach, gdyż struktura działa wręcz idealnie. Tak samo jak zalety są przemawiające do czytelnika, warto skupić się na wadach. Otoczenie jest jedno i to samo, nie można nawiązać znajomości z ludźmi z innych kultur oraz poznawać nowych tradycji. Brakuje miejsca na wagarowanie, a nauczyciele są bardzo restrykcyjni. Dodatkowo trzeba przyjmować postawę chrześcijanina, a nie każdy jest na to gotowy.

Dodaj komentarz